NOĆ IZNENAĐENJA U NBA LIGI: / Bogdanović odličan u rušenju Spursa, poraze upisali Warriorsi i Cavsi

Image
30.10.2017.
8:59
Screenshot
VOYO logo

Aktualni prvaci Warriorsi dočekali su u svojoj ORACLE Areni Detroit Pistonse i pred više od 19,500 svojih navijača upisali drugi domaći poraz u sezoni. Jednak broj domaćih poraza imao je sastav iz Oaklanda u cijeloj šampionskoj 2015., potom i u sezoni koja je uslijedila, onoj sa 73 pobjede kroz sezonu, da bi ih u prošloj, također ovjenčanoj prstenom prvaka, upisala tek pet.

Nije da se Stephen Curry (27 poena, osam asistencija), Kevin Durant (28 koševa, šest skokova) i Klay Thompson (29 poena) nisu maksimalno trudili izbjeći ovo posrnuće, no kada ostatak sastava kombinirano isposluje 23 poena poraz i ne djeluje pretjerano čudno, a posebice ne kada suparnik ima petoricu sa 15 ili više ubačenih poena. Avery Bradley 'stavio' je 23, Reggie Jackson jednog manje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Cavaliersi su pak u Quicken Loans Areni dočekali New York i upisali četvrti poraz u posljednjih pet utakmica sezone i prvi od Knicksa nakon 30. listopada 2014. Odličan šut za tri poena (13-28, 46,4 posto) držao je goste koji su dominirali cijelim ogledom, a predvođeni bili učincima Tima Hardawaya mlađeg (34 poena, trica 5-10, osam asistencija) i Kristapsa Porzingisa (32 koša, 12 skokova).

LeBron James, kojem je poraz od Knicksa 'sjeo' na dan debija u NBA ligi iz 2003., utakmicu je završio sa 16 koševa, deset skokova, sedam asistencija i kritikom:

"Prije četrnaest godina odigrao sam bolju utakmicu nego večeras."

Ante Žižić nije nastupio za Cavse.

Bojan Bogdanović odigrao je vrlo dobru utakmicu krenuvši iz startne petorke Indiana Pacersa u slavlju protiv San Antonio Spursa. Završilo je 97-95 uz 15 poena (5-10 iz igre, 3-5 za tri poena) i osam skokova hrvatskog reprezentativcva koji je u igri proveo više od 33 minute. Domantas Sabonis je ubacio 22 uz dvanaest uhvaćenih lopti za pobjedničku ekipu za koju je kad se utakmica lomila najviše povukao Victor Oladipo. U posljednjoj je četvrtini ubacio 13 od svoja 23 poena, među njima i tricu za prednost 95-94. Prvo ime Spursa koji su opet igrali bez Leonarda i Parkera, bio je LaMarcus Aldridge s 26 poena i osam uhvaćenih lopti.

Mario Hezonja sakupio je jedanaest minuta i iskoristio ih za po dva poena i asistencije i tri skoka u porazu Orlando Magica protiv Charlotte Hornetsa. Završilo je 120-113 za domaćine predvođene učincima Kembe Walkera (34 poena, deset asistencija, šest skokova) i Dwighta Howarda (22 koša, deset skokova).